Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Сасинівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 21046271) був реорганізований і увійшов до складу Пирятинської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка


Сасинівка


Географічне розташування

Село Сасинівка знаходиться на берегах річки Перевід в місці впадання в неї річки Руда, вище за течією на відстані 3 км розташоване село Червоне, нижче за течією на відстані 0,5 км розташоване село Першотравневе. Поруч проходить залізниця, станція Сосинівка за 1 км.

Історія

Село Козацьке, засноване в середині XVII століття. За універсалом гетьмана І.Скоропадського 1708 віддане пирятинському сотникові Семену Вакуленку, потім перейшло у володіння генерального підскарбія Андрія Макаровича.
Сасинівка на 1781 рік відноситься до першої Пирятинської сотні Лубенського полку, мала 273 хати, з них козаків виборних 117, козаків — підпомічників — 12, посполитих коронних у тому числі і рангових — 116. В 1787 році в селі проживало 749 жителів жіночої та чоловічої статі різного звання, казенні селяни, козаки і кріпаки власників — радника Григорія Закревського та бунчужного товариша Соханського дружини Ганни.
За переписом 1859 року у с. Сасинівка 159 дворів, 1659 жителів, дерев'яна Покровська церква із дзвіницею побудована у 1789 році (не збереглась). В 1900 році центр однойменної волості, 380 дворів, 1916 жителів, діяла земська школа, три сільських громади: козацька, казенних селян і селян власників, 25 вітряків, 10 олійниць, цегельний завод графині Мусіної — Пушкіної. В 1910 році — 437 господарств, 2706 жителів. У 1905-07 роках жителі с. Сасинівка брали участь у революційних подіях. Радянську владу оголошено в січні 1918 року. З 1923 року по 1925 рік село належало до Березоворудського району Прилуцького округу, з 1925 року у складі Пирятинського району.
Село особливо постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного урядом СССР 1923—1933 та 1946—1947.

Сучасний стан

Загальна площа Сасинівської сільської ради на даний час становить 9185 га., в тому числі ріллі — 5843,5 га., сіножатей — 706 га., пасовищ — 432 га., лісу −387 га., боліт — 834 га., земель особистих підсобних господарств — 522 га. До Сасинівської сільської ради входять 6 сіл загальною площею 1223га. с. Сасинівка, с. Кейбалівка, с. Леляки, с. Першотравневе, с. Меченки, та с. Червоне, населення налічується 1245 чоловік.

Соціальна сфера

На території сільської ради діє Сасинівська загальноосвітня школа І -ІІ ст., два дошкільних навчальних заклади, чотири Фельдшерсько — акушерські пункти, працює три заклади культури, три бібліотеки, Сасинівською сільською радою разом з громадською організацією «Сасинівське джерело» розроблено та виграно два проекти «Питна вода» та «Придбання шкільного автобуса», по програмі ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» де спільними зусиллями та за підтримки ПРООН, Пирятинської районної ради та Держадміністрації, Обласної ради та Держадміністрації громади Сасинівської сільської ради було залучено майже 364,00 тис. гривень на реалізацію цих проектів.

Економіка

Діють сільськогосподарські підприємства ТОВ"ПКЗ Агро" керівник Догадаєв О.І., ПСП «Першотравневе» керівник Сокальський В. Г., ТОВ «Леляківське» керівник Ящик О. М., ТОВ «Золотий лан – 2012» керівник Черепинець В.І. та ТОВ «Дорошенко-Агро-Плюс» керівник Дорошенко В. В..
На 2012 повністю газифіковано п'ять сіл сільської ради.

Культура

На території сільської ради працює три заклади культури, в цьому році всі заклади культури провели не тільки творчі звіти а відзначили «Свята села» в с. Сасинівка, с. Кейбалівка, с. Першотравневе, в с. Леляки.
Учасники народних колективів Сасинівського будинку культури «Заспів» та молодіжний ансамбль «Молодички» виступали як на сцені Сасинівського будинку культури, районного будинку культури так і за межами району. На «Сорочинському ярмарку» так і на сценах м. Києва та м. Луцька.


Кейбалівка


Село в Україні, в Пирятинському районі Полтавської області. Населення становить 359 осіб. Орган місцевого самоврядування — Сасинівська сільська рада.
 

Географічне розташування

Село Кейбалівка знаходиться на правому березі річки Удай, вище за течією на відстані 1 км розташоване село Леляки, нижче за течією на відстані 3 км розташоване село Калинів Міст, на протилежному березі — село Каплинці. Річка в цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці nf заболочені озера. Поруч проходить автомобільна дорога Т 2501.
 

Легенда про Кейбалівку

Було це дуже давно. із Прилук у бік Пирятина йшов козак на ймення Кей. Дорогою він придивлявся до навколишньої природи. Аж раптом побачив мальовничу місцевість на березі річки Удай. Це місце козакові настільки сподобалось, що він вирішив оселитися тут. У балці, біля річки, Кей збудував собі хатину. Тут почав рибалити і вести господарство. Так і заснував він поселення, яке згодом стали називати Кейбалівкою на честь першого жителя, який оселився у балці над Удаєм.

Історичні відомості

Вперше Кейбалівка згадується в одному з літописів 1666 року.

Це було багате козацьке село, де проживало 75 відсотків козаків, решта — селяни різного стану. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Суцільна колективізація відбулася в 1929—1930 роках. У селі Кейбалівка організовано колгосп «Перше травня». Після цього комуністи почали терор голодом. Масовий опір селян перелякав окупантів, але вони влалися до відплатних військових акцій, а 1933 село пережило багатомісячну блокаду — воно було занесено на так звану «чорну дошку».

Тяжкі безіменні втрати позначилися на всій історії села. Офіційно доведено вбивство голодом 66 осіб.

Повоєнний час позначився багатьма трудовими здобутками. Колгосп «Перше травня» об'єднався із сусідніми господарствами «Імені Сталіна» (с. Меченки) та «Заповіт Леніна» (с. Леляки). Укрупнене господарство носило назву «Імені Сталіна», а з 1961 року — «Імені ХХІІ з'їзду КПРС». Керівниками господарств у різні роки працювали П. Шкарбан, О. Крамаренко, В. Дворник, П. Дикий, І. Бусло, П. Сова, Д. Лимар. З 1974 по 2000 рік господарством успішно керував Михайло Ящик. Нині на землях Кейбалівки працює три сільськогосподарські підприємства — ТОВ ПКЗ «Агро», ТОВ «Леляківське» та  ПП «Хлібодар».

Об'єкти соціальної сфери

•    Дошкільний навчальний заклад «Колосок».

Відомі люди

•    У Кейбалівці народився Іван Митрофанович Луценко (1863–1919) — доктор медицини, член Центральної Ради та Українського Генерального військового комітету. Лідер Української народної партії (Української партії соціалістів-самостійників).


Меченки


Село в Україні, в Пирятинському районі Полтавської області. Населення становить 42 осіб. Орган місцевого самоврядування — Сасинівська сільська рада.

Географічне розташування

Село Меченки знаходиться між річками Удай і Перевід (1-2 км), на відстані 1 км від сіл Леляки та Кейбалівка. Поруч проходить автомобільна дорога Т 2501.


Леляки́


Село в Україні, в Пирятинському районі Полтавської області. Населення становить 175 осіб. Орган місцевого самоврядування — Сасинівська сільська рада.
розташування[ред. | ред. код]
Село Леляки знаходиться на правому березі річки Удай, вище за течією на відстані 2 км розташоване село Гурбинці, нижче за течією на відстані 2,5 км розташоване село Кейбалівка, на протилежному березі - село Усівка. Річка в цьому місці заболочена, утворює лимани та заболочені озера. Поруч проходить автомобільна дорога Т 2501.

Економіка

•    Молочно-товарна ферма.
Об'єкти соціальної сфери
•    Клуб.

Пам'ятки

Старий шлях - один з об'єктів природно-заповідного фонду Полтавської області, комплексна пам'ятка природи місцевого значення.

Першотравне́ве

Село в Україні, в Пирятинському районі Полтавської області. Населення становить 158 осіб. Орган місцевого самоврядування — Сасинівська сільська рада.

Географічне розташування

Село Першотравневе знаходиться на правому березі річки Перевід, вище за течією на відстані 0,5 км розташоване село Сасинівка, нижче за течією на відстані 2 км розташоване село Калинів Міст, на протилежному березі - село Меченки. Поруч проходить залізниця, станція Сосинівка.

Історія

  • 1960 - дата заснування.
  • 2007 - селищу Першотравневе присвоєно статус село.

Червоне


Село в Україні, в Пирятинському районі Полтавської області. Населення становить 15 осіб. Орган місцевого самоврядування — Сасинівська сільська рада.

Географічне розташування

Село Червоне знаходиться на лівому березі річки Перевід, вище за течією на відстані 5 км розташоване село Вечірки, нижче за течією на відстані 3 км розташоване село Сасинівка, на протилежному березі - село Крячківка. Навколо села багато іригаційних каналів та заболочених озер.

Першотравневе

Першотравне́ве — село в Україні, в Пирятинському районі Полтавської області. Населення становить 158 осіб. Орган місцевого самоврядування — Сасинівська сільська рада.

Географічне розташування

Село Першотравневе знаходиться на правому березі річки Перевід, вище за течією на відстані 0,5 км розташоване село Сасинівка, нижче за течією на відстані 2 км розташоване село Калинів Міст, на протилежному березі - село Меченки. Поруч проходить залізниця, станція Сосинівка.

Історія

  • 1960 - дата заснування.
  • 2007 - селищу Першотравневе присвоєно статус село.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *